Akcja "Bezpieczny noworodek na sesji"

niedziela, 14 października 2012

Dzisiaj obchodzony jest finał akcji "Bezpieczny noworodek". To wspaniała inicjatywa mająca na celu uświadomić wszystkich jak ważne jest bezpieczeństwo najmłodszych na sesji fotograficznej. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie TUTAJ 
 
To wspaniała okazja by przybliżyć Wam - troskliwym rodzicom ten temat.
Dla mnie bezpieczeństwo dzieci to zawsze priorytet. Aby zapewnić maluszkom największy komfort na sesji dbam, o odpowiednią temperaturę - by większość ujęć móc zrobić " na golaska"- wspomagam się farelką - więc zawsze jest cieplutko, dodatkowo większość dzieci uwielbia jej szum. Zawsze polecam rodzicom zabrać ze sobą ulubiony kocyk - żeby otulał ich pociechy podczas usypiania - żeby czuły swój zapach. Rodzice także zawsze są blisko i czuwają.

 oto zdjęcie " od kuchni", które zobrazuje co mam na myśli - fot. mama Justynka

a tu już gotowe ujęcie które wtedy powstało :Proszę także rodziców o pomoc podczas ujęć -jedno z najczęstszych " zadań " rodzica to  przytrzymanie dziecka w bezpiecznej pozycji, główka noworodka jest ciężka i często śpiące dziecko nie utrzyma jej samo. Często dzieci maja podczas snu odruchy prężenia ciałka, prostowania nóżek, dlatego asekuracja to konieczność.
A oto kilka przykładów:

W przypadku tych najmłodszych dzieciaczków czasem sesja trwa dłużej i jej powodzenie
uzależnione jest od nastroju i współpracy dzieci. Z czym czasami bywa różnie, ale u mnie zawsze jest " domowa atmosfera" mam miejsce by w spokojnych i wygodnych warunkach nakarmić dziecko, przewinąć, podgrzać mleczko.
Zawsze będę popierać tego typu inicjatywy i nigdy nie ryzykuję  "dla ujęcia"  bo oprócz tego że jestem fotografem - także sama jestem mamą i wiem jak ważny jest komfort i bezpieczeństwo najważniejszych na świecie istotek. 


 

2 komentarze:

  1. Aga znając już Twój warsztat od kuchni mogę śmiało powiedzieć, że u Ciebie maluszki są pod fachową opieką..;)))
    Ściskam cieplutko

    OdpowiedzUsuń

Blog Design by Nudge Media Design | Powered by Blogger